Toy World

2 günde yaptığım ‘Toy World’ adlı oyunumu tanıtacağım sizlere. Yapımında tek çalıştım. İyi okumalar :)

“Evet bir Game Jam(Oyun Geliştirme Yarışması) daha başlıyormuş. Eee katılayım ne kaybederim ki. Güzel bir tecrübe olur hem. Belki ödül bile kazanırım ? N-ne 2 gün mü. HAYIRRRRRRRRRRR . . .”

Aynen böyleydim ya. Tek kişi çalışacağım için 2 gün biraz azdı. Gerçi Game Jam’in genel süresi buydu. Şaşırmamak lazım. Neyse oyunun teması açıklandı. Daha doğrusu temaları… Oyuncak, aşk ve ayakkabı duruyordu karşımda. Öyle kararsızlık falan yaşamadım. Atladım direk oyuncak temasına. Dedim benimsin.

İlk temalar açıklanınca ve oyuncak temasını seçmeye karar verdiğimde çok iyi hatırlarım defterime mal gibi bakmıştım. Yahu fikir yok ne yapacağım ben rekabet etmesem mi hiç falan derken bir şeyler çizmeye başladım. Daha sonra fikirler oluşmaya başladıkça bir yandan tasarımları yapmaya oyunu programlamaya başladım. Oyunu PC platformuna göre yapıyordum. O yüzden kolayca test edebiliyordum. Ama çok fazla tasarımı çöpe attım. Bir tasarıma saatler verip denedikten sonra beğenmeyince sanki hiçbir şey yapmamış gibi geliyor. Ancak öyle değil. Bu tarz olaylar aslında tecrübe kazandırıyor ve demoralize olsanız da size hangi tasarım şeklini KULLANMAMANIZ gerektiğini öğretiyor. Neyse 2 gün boyunca yaklaşık 6+6 uyku desek 36 saat oyuna uğraştım. Bunu övünmek için söylemiyorum. Aksine acemi olduğumu gösterir. Planlı ve düzgün bir çalışmayla şu anda 10 saatte yapılabilecek bir oyun. İşte oyunun ne kadar tecrübe kazandırdığının bir kanıtı daha. Yarışmada takımlar arasında boğulduğum için derece elde edemedim. Fakat çok fazla geri dönüş aldım. Bu da iyi bir şey bence. Her neyse biraz oyundan bahsedelim.

Toy World

Toy World, DÜNYANIN en büyük oyuncak mağazası. Oyunda Toy World’de geceleri çığırından çıkan agresif oyuncaklar var. Etrafa saldırıyorlar ve gerçekten acımasızlar. Toy World de geceleri mağazayı korumak için SİZİ seçti. Kaptan sizsiniz. Oyuncaklara gününü göstermek istemez misiniz? Haydi o zaman! Açılın kaptan geliyor ?

Oyunda 2 adet karakter bulunuyor. Oyuncaklara gününü göstermek için 2 farklı karakter demek hee. Kaçırmayın derim..
Ayrıca birçok silah seçeneği de var. Oyun oynadıkça kazandığınız altınlarla marketten satın alabiliyorsunuz. (ŞŞT! size bir sır vereyim. Son silaha kadar ulaşırsanız oyuncakların şansı olmayacak ?)

Özellikler

Platform: PC ve Android
Oyun Dili: İngilizce
Oynama Süresi: Sonsuza kadar

İndirme Linkleri

PC: Itch.io
Android: Google Play Store