Solar Sandbox

Evren.. Sonsuzluk değil mi? Peki en çok ilgi duyulan yer neresi? Evimiz Dünya mı? Yani evet tamam olabilir. Ama bu oyunum Güneş Sistemini tatlı ayrıntılarıyla sizlere sunuyor. Solar Sandbox aklıma 2020 yazında trigonometri çalıştığım zaman gelmişti. Okul matematiğimin bana sunduğu bilgilerle Dünya’yı istediğim doğrultuda istediğim hızda Güneş etrafında döndürebilmiştim. Ee devamı da geldi tabi. Bütün gezegenleri ve Ay’ı Güneş Sistemi’ne entegre ettim. Oyunda Sandbox ve Real-Life Modları bulunuyor. Bunları biraz açıklayayım.

Sandbox

Zamanı istediğiniz gibi yönetebildiğiniz bu modda ayrıca Devasa bir uzay gemisi ile gezegenlere iniş yapabilirsiniz. Devasa dediğime bakmayın Mars büyüklüğünde bir uzay gemisi sadece :) Gaz mekanikleriyle gerçekten uzayda süzülüyormuş gibi hissedebilirsiniz.

Real-Time(Gerçek Zamanlı)

Güneş Sistemi’ndeki gezegenlerin gerçek zamanda olduğu hızda ilerleyişlerini gözlemleyebildiğiniz bu mod gerçekten sabırlı insanlar için. Oyunu hep açık bırakırsanız Plüton’un 248 yılda Güneş etrafındaki dönüşünü tamamlayabildiğini şimdiden söyleyeyim :) Fakat Ay’ı çok güzel takip edebilirsiniz.

Oyunun linkini buraya bırakıyorum. İşletim sisteminize uygun versiyonu indirerek ücretsiz bir şekilde uzayda turlayabilirsiniz.
Solar Sandbox: Itch.io